Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=f40b5960e7ed68865f3fa7c99bda5cbeTwoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Problem z "przepuszczaniem" przy przyspieszaniu -

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 156
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BKG

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 5:57 pm    Temat postu: Problem z "przepuszczaniem" przy przyspieszaniu - Odpowiedz z cytatem

Witam szanownych kolegów, od miesiąca zmagam się z problemem takiego jakby to określić"przepuszczania" przy przyspieszaniu jak chce zmienić bieg na wyższy. Mam Alfe Romeo 156 1.9 jtdm 150 km na dieslu. Z początku zaczęło tak sie dziac na rozgrzanym silniku po przejechaniu ok.20 km.Teraz problem występuje juz po przejechaniu paru km. Może opisze bardziej szczegółowo: Otóż po rozgrzaniu sie silnika do normalnej temperatury pracy (ok70 stC), przy obrotach rzedu 2200-2700 podczas przyspieszania silnik wydaje odgłos jakby przepuszczania, na 4 biegu szarpiac i dlawiac sie troszeczkę. W aucie byl regenerowany wtryskiwacz, i wymieniamy egr na nowy. Wymieniono tez filtr paliwa. Czy może to byc uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania turbiny czy raczej objawy tego ze trzeba będzie oddać turbine do regeneracji za niedługo. Sama turbina jest sucha, olej pojawia sie na tym "rozgalezniku" od wlotu powietrza. Poradzcie co robic bo nie wiem. BYLEM w paru warsztatach i mechanicy powiedzieli mi ze można z tym jeździć.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 156 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: