Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=8ec40f7c55df9e3e4f4b3e4a4801b11bTwoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

2,0 JTDm gaśnie na niskich obrotach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 159 / Brera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
knietek

PostWysłany: Pon Lip 18, 2016 7:34 pm    Temat postu: 2,0 JTDm gaśnie na niskich obrotach Odpowiedz z cytatem

witam,

Od kilku miesięcy próbuję dojść do ładu z moją Alfą. Zarówno mnie, moim mechanikom jak i serwisowi nic nie przychodzi już do głowy. Ale po kolei:
w kwietniu 1 raz zgasła mi na wolnych obrotach (przy wrzucaniu na luz) wyrzucając komunikat "insufficient engine oil" (to norma po zgaśnięciu). Po chwili odpaliła i po przejechaniu kilku km znów mi zgasła tym razem bez komunikatu. Podpięcie pod komp i zero błędów. Zostawiłem go mechanikowi, odpalił pojeździł chwilę i nic się nie działo. Odebrałem auto jeździłem kilka dni i wszystko było ok. Później znów pojawił się identyczny problem jak na początku. Dodam, że podczas jazdy na wyższych obrotach nic się nie działo.
Olej wymieniony w marcu wraz ze wszystkimi filtrami, poziom oleju sprawdzony - full, po wymianie nie działo się nic niepokojącego.

Auto oddane ponownie na kilka dni, było podpinane pod kompa, jeżdżone z kompem i niestety mechanikowi nie udało się znaleźć przyczyny gaśnięcia. Zero błędów, po przejechaniu ok 200km nic się nie działo. Auto odebrałem kilka dni pojeździłem bezproblemowo i… na trasie jadąc na tempomacie przy obrotach ok 2500 auto zaczęło się dławić, po kilkakrotnym przegazowaniu na wyższych obrotach po ok 20 min szarpanie zniknęło?

Później auto było podłączane u wielu mechaników pod kompa i nic nie wykazywało. Prześwietlali auto chłopaki z TMiN i niestety nic nie znaleźli (uczciwie powiedzieli że nie mają pomysłu i nie chcieli na nic naciągać), w Zbynio Team na Wileńskiej powiedzieli mi że możemy na ślepo wymieniać czujniki - położenia wału, ciśnienia... i patrzeć czy coś się zmienia, później pojechałem do Maredi na Aleje Jana PawłaII i tam powiedzieli mi, że najlepiej wydać kilka złotych i podjechać do serwisu, gdyż tam mają ori oprogramowanie i powinni sobie dać radę. W między czasie dzwoniłem jeszcze do Cinka żeby się spytać czy tuning nie ma wpływu na maskowanie błędów, stwierdził, że nie i stwierdził, że winna jest klapa gasząca - mechanicy byli innego zdania? W serwisie zapłaciłem 135zł i dowiedziałem się że wszystko jest OK zero błędów, ciśnienia na wtryskach w normie i nie mają pomysłu. Odstawiłem więc auto do mojego starego mechaniora i powiedziałem żeby zajął się czyszczeniem przepustnicy i tą klapą gaszącą. Na szczęście i jemu zaczął gasnąć, podczepił pod kompa i stwierdził, że ciśnienie paliwa szaleje - podobno kiedyś przerabiał skaczące ciśnienie w innej Alfie - podejrzenie padło na zawór w pompie paliwa. Został wymieniony, ciśnienie się ustabilizowało, auto zaczęło równiej pracować i lepiej jeździć...
Szczęście trwało 4 dni, po czym wskazówka od obrotów na luzie zaczęła skakać a w kolejnych dniach auto znów zaczęło gasnąć. Nie wiem czy nowy zawór szlag trafił czy to jednak coś innego. Komp jak zwykle nic nie pokazuje, ciśnienia w normie, wtryski sprawdzone kompem i przelewowo i też OK…
Ratujcie bo już nie mam siły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 159 / Brera Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: