Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=0414581fec83af9a0e82a1150bc21f11Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

[147] Czyszczenie tylnego silniczka wycieraczki
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Warsztat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wheelerwasp02

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co żeby rozgryźć tajemnice ponieważ i tak jest totalnie śmietnik wziąłem śrubokręt metalowy i młotek i siłą wbiłem plastik który jest na trzpieniu.. i ewidentnie zapiekło cały trzpień.. na całej długości jest czarny i zardzewiały.. a plastik był w środku pełen tej rozsypanej rdzy.. kiedy trzpień dawał radę się ruszać to rdza się kruszyła.. aż zabrakło miejsca i stanął.. więc tego silniczka już uratować się nie dało.. może jakbym kiedyś tam bardziej go rozebrał to może dziś by żył.. ale kurde trudno raz na 10 lat mogę zmienić ten silnik wkońcu ten mój przeżył kupe czasu.. z tego co widzę teraz producentem nowych jest denso.. a na moim jest magnet marelli więc mój musi być ze starszych.. w każdym razie teraz już wiem gdzie pilnować żeby nie stanął.. czyszczenie tych zębatek wewnątrz właściwie nie jest potrzebne bo brudny nie brudny to co tam jest to nadal smar.. najbardziej trzeba dbać żeby trzpień był gładki i miał smarowanie zeby obracał się bez trudu.. to można by podkreślić w tym poradniku że najważniejszy jest dobry stan trzpienia żeby wycieraczka nie stanęła..

https://www.facebook.com/MotoryzacyjnaPasja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marshall

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to jest woda się dostaje mi w 156 FL odpadła wycieraczka hahah bo trzpień przerdzewiał auto 2005r Smile w 147 duzo rdzy szlifowanie smar i działa jak nowy dodam ze łatwo dorobić nowy trzpień i po problemie jak by był bardzo zjedzony przez ruda ,

147 -> Gtv -> 156SW -> 147 -> 156 z alf narazie tyle..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
matElvis

PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odkęciłem wszystkie śrubki w środku był idealnie czysty zero syfu a wycieraczka do połowy i stoi musiałem ją odłączyć żeby nie spalić silniczka, nie moge wyjąć całego mechanizmu z trzpienia.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
matElvis

PostWysłany: Sro Lip 10, 2013 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomocy czy ten trzpień jest jakoś przykręcony czy tylko nabity nie moge go wyjąć a nie chce szarpać żeby nic nie połamać
matElvis

PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu udało się mi wyjąć cały silniczek. U mnie ten mechanizm na zdjęciu był czysty ale za to trzpień cały zapieczony i zardzewiały ledwo dał się wybić WD 40 przez kilka dni załatwiło sprawe, wyczyściłem papierem ściernym nasmarowałem i działa oby jak najdłużej. POZDRAWIAM
Kamil89

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja u siebie moczyłem w ciepłej ropie i po dwóch godzinach wyjąłem trzpień z plastiku.
Na końcu trzpienia warto dać nowy oring uszczelniający, aby sytuacja prędko się nie powtórzyła.
Pozdr
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Warsztat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: