Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=af13708ffed973806a11381f530229a9Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Alfa 166 pobiera sporo oleju...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 166
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bandziorno89

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 7:00 pm    Temat postu: Alfa 166 pobiera sporo oleju... Odpowiedz z cytatem

Witam moja alfa 166 2.0 v6 T z instalacją gazową po przejechaniu 6000km od wymiany oleju wypiła już 4 litry tego płynu... co się dzieje? czy to normalne???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krisirlandia

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
a po wymianie sprawdziłes czy dobrze masz dokrecony korek spustowy oelu?? to przedewszystkim, a poza tym czy przypadkiem nie zalales zadszego oleju niz ten ktory miales, musisz obejrzec silnik czy nie masz innch wyciekow, mogl sie rozczelnic silnik, albo przylozyles misa i gubisz olej.

a moje pytanie do ciebie, jak ci sie sprawuje autko na gazie, ja nabylem takie cudo 2.0 v6 t i ciekawy jestem jak to jezdzi na gazie???

daj pare informacji na ten temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kmito

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 9:28 pm    Temat postu: Re: Alfa 166 pobiera sporo oleju... Odpowiedz z cytatem

bandziorno89 napisał:
Witam moja alfa 166 2.0 v6 T z instalacją gazową po przejechaniu 6000km od wymiany oleju wypiła już 4 litry tego płynu... co się dzieje? czy to normalne???

To nie jest normalne.
Jeżeli nie ma jakieś prozaicznej przyczyny typu wyciek.
To przyjrzał bym się dokładniej turbinie.
Niestety jeżeli to nie jest wysokiej jakości sekwencja to zabijesz ten silnik.
pablo.

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 7:18 am    Temat postu: Re: Alfa 166 pobiera sporo oleju... Odpowiedz z cytatem

bandziorno89 napisał:

Napisz najpierw jakim olejem zalałeś ten silnik, ponieważ są one wrażliwe na kombinacje z olejami.
- rabaty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bandziorno89

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest zalany olejem Castrol Magnatec 10W40
Powrót do góry
krisirlandia

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedz czy był zalany tym samym olejem wczesniej przed wymiana?? slyszalem, nie wiem ile wtym prawdy, ale na tym oleju zwieksza sie zuzycie oleju ale wydaje mi sie ze nie az tak, jak w twoim przypadku.
ja po przejechaniu 600 km sr. predkosc 200, musialem dolac 1l. oleju, ale po obejrzeniu silnika znalazlem wyciek(jeszcze nie wiem skad,albo spod miski albo z uszczelniacza na wale korb.) w ta sobote bede wymienial rorzad + caly wieloklin, olej itd , zmieniam olej na castrol edge sport 10W60 , wczesniej mialem zalany cas. mag. 10W40.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 166 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: