Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=5ff418e9e8c8c9a81363ca349ecf8629Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zmiana auta z przebiegiem 234 tyś warto?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> wszystko poza tematami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
freeman67

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 8:38 pm    Temat postu: Zmiana auta z przebiegiem 234 tyś warto? Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Pomóżcie mi w podjęciu jakiejś decyzji
Mam passata cc z listopada 2009, silnik 2.0 tdi 170 KM, przebieg to około 234 tyś w manualnej skrzyni.
Rocznie robię około 30 tyś km. Auto kupiłem z przebiegiem 170 tyś.

Póki co nic sie z nim nie dzieje poważnego turbina wymieniana w aso za czasów poprzedniego właściciela.

Auto jest mega tanie w utrzymaniu i praktycznie bezawaryjne poza wymianą dodatkowej pompy cieczy chłodzącej a teraz problem z ogrzewaniem, ale takie usterki to nie usterki.

Poza tym wymieniam olej co roku płyny filtry i inne zużywające się podzespoły.

Zastanawiam się czy to nie czas na zmiane auta, przebieg bardzo obniży wartość auta. kolejna sprawa boje sie awaryjnosci z tym przebiegiem, a jak mam go trzymac jeszcze to znowu chciałbym wiecej mocy ale nie wiem czy warto w chip inwestowac.

jeżeli miałbym zmieniać to na ten sam model z mocną benzyną młodszy rocznikowo i przebiegiem. audi a6 lub a5 z 3 litrowym tfsi lub bmw 3 litrowa benzyna.

Dzięki za pomoć z góry :0
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
156_sw

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm. Zmieniaj na 3litrowe BMW albo Alfę 3.2, na Alfie stracisz więcej. Niemcy trzymają cene lepiej... to wiesz.

To tylko samochód, tym bardziej vw. Nie ma się co zastanawiać jeśli Cię tylko stać.

Pozdrawiam Smile
BYŁA Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 8V 2001r. Grigio Africa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greciu

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebieg rzecz względna w Polsce im wyższy tym większa utrata wartości, obecnie przebieg masz realny do sprzedaży Wink

Nad zmianą na TFSI lub seria 5 w benzynie radzę się zastanowić, poczytaj popytaj fachowców którzy obsługują te auta codziennie i przekonasz się że koszty utrzymania w stosunku do CC są sporo wyższe - niestety.

Jest:
Maserati 3200 GTA
AR 159 SW

Były:
156 GTA 3,2 V6
159 SW 1,9 JTDm
GTV 3,0 V6 24V
147 1,6 TS
166 2,4 JTD
156 1,9 JTD 8V SW
LYBRA 1,9 JTD 8V SW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
freeman67

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 9:15 am    Temat postu: Zmiana auta z przebiegiem 234 tyś warto? Odpowiedz z cytatem

Wiem że koszt utrzymania audi czy bmw będą wyższe od CC, zastanawiałem się tylko czy warto swój jeszcze trzymać czy sprzedawać ale chyba myślę podobnie że to już czas na sprzedaż więc latem pewnie będzie do wzięcia Smile
Quattro

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co sprzedawać coś co Ci daje frajdę i się nie psuje? Confused

Kupisz coś młodszego i teoretycznie z mniejszym przebiegiem, a możesz się wpakować w takie g... że już nie wypłyniesz.

Mądry chip zawsze warto, ale poczytaj kto się na tym faktycznie zna.

Daniel
-Uno 1.1 60S
-Punto II 1.2 8v
-145 Edizione Sportiva
147 Q2 Ducati Corse
Powrót do góry
MariaAntkowiak

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym tez nie zdecydowała się na sprzedaż. Dopóki samochód nie wymaga częstych napraw to lepiej nie wymieniać go na inny (niepewny) model, bo możne się okazać, że to młodsze i z pozoru lepiej utrzymane auto, okaże się znacznie bardziej kłopotliwe.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> wszystko poza tematami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: