Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=47b462d76185e60b4f76136ceaf7ce67Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Uszkodzona skrzynia biegów 3.0 - potrzebna pomoc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Gtv / Spider
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArturK

PostWysłany: Pią Sty 12, 2018 10:44 am    Temat postu: Uszkodzona skrzynia biegów 3.0 - potrzebna pomoc Odpowiedz z cytatem

Cześć,

W mojej belli po 6 latach bezproblemowego użytkowania, posłuszeństwa odmówiła skrzynia biegów. Pękła obudowa obok dyfra, wykapuje olej, w środku chrzęsty i stuki.

Alfa jest PH1 z marca 1998 roku. Ma skrzynię 5 biegową.
Przejrzałem allegro i można się załamać, nie ma części.

Potrzebuję sprawną skrzynię do tego silnika, czy (i które) skrzynie z innych wersji pasują, np. 156 2,5 V6? Może być 6 biegowa, mogą być inne przełożenia, nie ma to dla mnie znaczenia. Czytałem, że w 166 jest inne mocowanie dyfra i nie podejdzie, aczkolwiek pierwsze oględziny nie wykazują uszkodzeń obudowy dyferencjału, więc można by przełożyć.

Czy znacie namiary na kogoś kto podejmie się naprawy lub chociaż ma pasującą skrzynię na sprzedaż? HELP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Redzi

PostWysłany: Sob Sty 13, 2018 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może oprócz szukania poprzez wpisywanie np. "skzynia biegów Gtv" spróbuj popisać podzwonić po prostu po tych handlarzach co mają cześci do AR bądz jakiekolwiek części do Gtv/Spider bo rzadko kiedy mają wszystko wystawione, ja z reguły tak właśnie znajdowałem jak czegoś szukałem np. nawet tak rzadkiego jak ori radio Gtv/Spider od 95r. Ta skrzynia to nie jest jakaś skomplikowana konstrukcja więc myślę, że prawie każdy warsztat zajmujący się skrzyniami się tego podejmie, fakt, że byłoby dobrze żeby to była sprawdzona firma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Gtv / Spider Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: