Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=3efab5ee853119b4fb0c447bb28b089dTwoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Otwieranie bagażnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 159 / Brera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hans1

PostWysłany: Nie Lip 09, 2017 11:50 pm    Temat postu: Otwieranie bagażnika Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam problem z otwieraniem bagażnika. Na ogół otwiera się normalnie, z kluczyka i z guzika w panelu sterowania w podsufitce. Jednak czasem nie można otworzyć bagażnika w żaden sposób izdaje się, że jest to zależne od temperatury bo jedyny wspólny czynnik tych sytuacji awaryjnych jest fakt, że auto stało na słońcu przy < 20 stopni. Wyraźnie słychać pracę siłownika otwierania ale z jakiegoś powodu bagażnik nie otwiera się. Kiedy już zdarzy się ten problem bagażnik jest nie do otwarcia, aż do czasu odstawienia auta do chłodnego garażu na około godzinę. Jestem ciekaw co o tym myślisz, czy problem jest natury mechanicznej czy elektrycznej?

Z góry dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tlihy

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem może być obu natur. Może siłownik puchnie w temperaturze i się klinuje, a w rzeczywistości nie słyszysz jego pracy tylko walkę o przetrwanie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alfee

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stawiam na siłowniczek
Powrót do góry
hans1

PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozkręciłem wszystko i nawet rozebrałem cały element w którym znajduje się silniczek z siłownikiem ( siłownik to nic innego jak popychacz zamocowany na ślimaku napędzany malutkim silniczkiem, a po skończonej pracy silniczka ślimak wraca za pomocą sprężyny). Co się okazało to że teoretycznie wszystko działa ale po kilku szybkich próbach otwarcia bagażnika silniczek tracił na mocy. Po odczekaniu chwili silniczek znowu miał więcej mocy. Postanowiłem zrobić wszystko tak, ażeby ułatwić otwarcie bagażnika skoro wszystko w miarę działa. Poprzekręcałem elementy które "zazębiają" się ze sobą podczas zamykania bagażnika tak żeby były lepiej dopasowane i na razie ten zabieg załatwił sprawę. Wszystko działa ale mam świadomość, że w przyszłości czeka mnie wymiana silnika otwierania bagażnika lub najlepiej całego elementu wraz z popychaczem. To tyle, pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 159 / Brera Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: