Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=fbd5d6120cc166f8d0b75da179a91c92Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Wymiana podsufitki 146

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Warsztat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oktiw

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 4:57 pm    Temat postu: Wymiana podsufitki 146 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Temat był kilkakrotnie poruszany lecz ja chciałem pochwalić się wynikiem mojej ( i kolegi) pracy. Myślę że pomoże to niektórym chcącym podobny projekt w swojej Belli wykonać. A zatem:

Zakupiłem potrzebne materiały w sklepie internetowym http://www.hurtowniatapicerska.pl, tkanina na podsufitkę SAM 185 wystarcza kupić 1,5 m, do tego klej BONATERM A-PLUS 2 pojemniki - choć ja zużyłem jeden dosłownie do ostatniej kropli Smile UWAGA !!! tutaj nie do końca jestem zadowolony - może też i z mojej winy, gdyż myślę że w sprayu mógłby być lepszy ale o tym później.
KOSZT razem z przesyłką jakieś 92 PLN

DO DZIEŁA

1. Zdejmujemy lampkę przednią podważając zaślepkę i odkręcając dwa wkręty w środku ukazują nam się kolejne dwa wkręty trzymające podsufitkę.

2. Demontujemy daszki - dwa wkręty od strony okna i przy lampce jeden wkręt ukryty pod osłoną którą trzeba lekko podważyć z dwóch stron, uchwyt ten trzyma się na zatrzasku trzeba dość energicznie go wyciągnąć.

3. Wyjmujemy zaślepki z przednich słupków i odkręcamy wkręty.
4. Demontujemy rączki w podsufitce każda trzyma się na dwóch wkrętach.
5. Demontujemy boczne słupki - góra trzyma się na zatrzaskach na dole jest jeden wkręt. Dodatkowo odkręciłem też pasy przy regulacji, trzeba najpierw lekko podważyć plastikową osłonkę i odkręcić nakrętkę ( mi niestety przy odkręcaniu ta plastikowa osłona się troszkę połamała przez moja nieuwagę)

6. Zdejmujemy tylną lampkę - jest na zatrzasku

7. Demontujemy tylną listwę - jest na zatrzaskach

8. Odkręcamy tylne słupki - jeden wkręt

9. Zdejmujemy od góry uszczelki drzwi
10. Teraz prawdopodobnie podsufitka jest jeszcze podklejona do dachu - my użyliśmy szerokiej szpachli Smile i powoli odklejaliśmy
11. Wyciągamy najlepiej w dwie osoby podsufitkę przez bagażnik. tak wyglądała moja

12. U mnie materiał sam odpadł już wcześniej więc nie miałem problemów z jego ściągnięciem natomiast została mi gąbka którą bardzo łatwo usunąłem szczotką ze sztywnym włosem Smile Zostało tylko jeszcze wyjąć ramki lampek - od spodu są zagięte blaszki trzeba je odgiąć.

13. Po oczyszczeniu szczotką przetarłem całą powierzchnię płótnem ściernym by usunąć szczególnie w zagłębieniach resztę gąbki.

14.Teraz przyszła kolej na klejenie - przymierzyliśmy materiał przed położeniem kleju czy oby wystarczy ( został po bokach duży zapas) złożyliśmy na pół i zaczęliśmy od nałożenia kleju na środku około 20-30 cm pasa, klej nakładałem pędzlem najpierw na podsufitkę kładąc go więcej tam gdzie są wyprofilowane wgłębienia a później w mniejszej ilości na gąbkę. Kierunek klejenia obraliśmy od środka do tyłu podsufitki. Do dociskanie użyliśmy wałków do tapetowanie (oczywiście czystych Smile )

UWAGA !!! Trzeba uważać by za dużo w jednym miejscu na gąbkę nie dać kleju bo szybko wciąga a później po sklejeniu widać tego efekty - mi niestety w kilku miejscach tak wyszło że nie zdążyłem rozsmarować.

Przy dociskaniu trzeba zwrócić uwagę żeby najpierw dopasować środkową cześć i posuwać się w stronę krawędzi szczególnie tam gdzie są uchwyty na rączki, bo jak się przyciśnie po całości to można nie dopasować materiału bo klej szybko wiąże.

Po sklejeniu tylnej części przeszliśmy do klejenia przedniej strony a tutaj trzeba uwagę zwrócić na miejsca na osłony, też powoli i dokładnie trzeba dociskać materiał tak żeby dokładnie przylegał do profili.

15. Przyklejoną podsufitkę zostawiliśmy na całą noc do doschnięcia.

16. Odciąć nadmiar materiału (my zostawiliśmy około 3 cm na podłożenie)
17. Wyciąć otwory na lampki, osłony, rączki ( my nie wycinaliśmy otworów ale przecięliśmy te miejsca na krzyż a materiał założyliśmy pod spód )
18. Zamontować ramki do lampek na swoich miejscach
19. Teraz zostało tylko zamontować podsufitkę (my zaczęliśmy montowanie od przodu od przykręcenia ramki lampki przedniej oraz montażu słupków przednich a potem powoli do tyłu)

Demontaż trwał około 2 godz (teraz pewnie szybciej by poszedł Wink) klejenie około 1 godz, a montaż zajął chyba około 2 godzinek. Czasy pisze w przybliżeniu bo nie zwróciłem na to uwagi hehe

Efekt jaki wyszedł możecie ocenić sami - dla mnie się podoba

Stara podsufitka

Po zamontowaniu nowej

Jeśli coś pominąłem w demontaży albo popełniłem jakiś błąd w pisowni to z góry przepraszam ( poprawie jeśli będzie trzeba Smile )

Mam nadzieję że komuś przyda się ten opis POZDRAWIAM.

Ostatnio zmieniony przez oktiw dnia Czw Sie 16, 2012 3:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
p.maiki

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super opis i pewnie nie jednemu się przyda. Przeniosłem do warsztatu
147 1.6 TS 02r 2008-2009
156FL 1.9 JTDM 03r 2009-2014
159 2.0 JTDM 09r 2014-2017
Tu serwisuje www.pablogarage.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konillax89

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że zdjęcia w ogóle nie działają. Po opisie jestem mega ciekaw efekty finalnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Warsztat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: