Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=1bb4724480da5ee620b04c393aa2fb55Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

alfa romeo 156 1.9 JTD 85kW

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> GT
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radek1832

PostWysłany: Sob Lip 01, 2017 6:41 pm    Temat postu: alfa romeo 156 1.9 JTD 85kW Odpowiedz z cytatem

witam, wszystkich kochających alfy

przepraszam ze tutaj zamieszczam ten wątek ale pod alfą 156 nikt nie potrafi się odezwac, już sam nie wiem czy to jest forum alfy, czy jest cos innego, bo wiem ze mając inne auta, to fora działały , i na taki watek było mnóstwo odpowiedzi, dacie rade mi jakos pomóc w tym moim wątku.

mało wiadomości w necie na takie tematy, a wirze ze tu są majstry, co znają się na rzeczy

jestem, tu nowy oraz tez pierwszy raz w zyciu kupiłem alfe 156 1.9 JTD 115KM, auto jest w kombiku, z 2003 roku, szczerze pierwszy taki model z tego roku , a obejrzałem ich kilkanaście i ten nie ma rdzy nigdzie , wszystko jest zdrowe, kupiłem to auto tak na szybko , bo potzrebowałem czegos do pracy żeby dojezdzac, gość widać ze pod względem mechanicznym dbał, mam wszystkie fv z części i patrząc np na bieżące fv to tak klocki, tarcze wszystko swieże czyli fv raczej nie pochodzą od kogos innego.
zapewniał ze pod względem mechanicznym jest ok, mankament tego auta to lakier , jest strasznie zmatowiały , ale bardziej mi zalezało na sprawności mechanicznej, żeby na dzień dobry nie dokładać kasy.
po paru dniach jednak pierwsza awaria, urwało się koło pasowe, dobrze ze na postoju i na wolnych obrotach , wiec nie narobiło szkód , nawet się pasek uchował cały i nic się z nim nie stało, już jest po wymianie.
ale mam pare pytan do was, bo już pewnie jesteście obeznani w tych autach, chodzi mi np czy wymieniac rozrząd, ma przejechane ok 40tys i dwa lata, patrzyłem , to wygląda ok, pasek i reszta w dobrym stanie, ale to wizualnie.
kolejna rzecz to pytanie odnośnie radia , padł mi ostatnio akum, prawdopodobnie już ze starości , jak nie jeździłem dwa dni to koniec , po nim, ma już 7lat i chyba raczej nadaje się do wymiany, ale nie o tym miało być, po braku napięcia , radio się rozkodowało, jest niby ten numer czy kod z tyłu na radiu, musze tam zajrzeć i go uruchomić, ale bardziej to mi chodzi o taką czesc co wychodzi z radia po naciśnięciu, pisze tam o jakiejś karcie, do czego to słuzy???
radio jest z klawiaturą numeryczną, a płyty czy cos to w bagażniku jest zmieniarka, wiec nie jest to cos na jakies mini plyty czy cos w tym stylu, możecie mi pomóc co to jest???
znalazłem tylko info , ze to miejsce na jakąś karte, ze można rozmawiać w aucie po połączeniu się z telefonem, jest to prawda???
następna rzecz , to auto jak jest gorące , i go zgasze to ponownie dłużej kręci do odpalenia, na zimnym od razu , bez problemu , jest to wina jakiegoś czujnika czy jednak cos poważniejszego , na komputerze nie pokazało zadnych błędów, wiec nie wiem czy się tego dotykać czy to zostawić jeszcze i poczekać czy cos będzie się działo?!
zauważyłem tez ze auto po zagrzaniu nie osiąga temp 90"C na zegarze tylko gdzies w granicach 80 paru, czy alfy tak mają i nie wskazują idealnie 90"C ???
bo słyszałem już takie zdanie na ten temat.

jeżeli mogę to proszę was o pomoc , będę bardzo wdzięczny za kazdą podpowiedź. szukałem cos tutaj po tematach , ale jeszcze nie jestem tak obeznany z tym forum i tez nic takiego konkretnego nie znalazłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ghaka

PostWysłany: Pon Lip 24, 2017 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdziłbym termostat na twoim miejscu, tak na początek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
radek1832

PostWysłany: Pon Lip 24, 2017 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego ghaka, faktycznie z termostatem jest cos nie tak bo wskazówka wychyla się daleko za 90 stopni i wentylator się nie zał, to pisze na postoju jak auto jest , jak tylko rusze i dostanie troche chłodzenia powietrzem to zaraz spada temp na ok 70-80 stopni , czyli wygląda jakby był cały czas otwary, ale nurtuje mnie problem z odpalaniem , czy może mieć to wpływ na odpalanie samochodu, otóż problem jest taki, na poczatkiu jak kupiłem odpalał na zimnym , a na ciepłym dość długo krecił, teraz już tak się pogorszyło ze na zimnym i na ciepłym silniku ma problem z odpalaniem, strasznie długo kreci az odpali, przecież zaraz rozrusznik pojdzie do smieci , bo tego nie wytrzyma, nie wiem za co się zabrać , może akum już do dupy, bo ma 7lat, ale na cieplym to by odpalił nawet na słabym akum, ładowanie jest, nawet jak postoi dwa dni to odpali z tego akumulatora, oczywiście po bardzo długim kręceniu, mówią o czujniku wału korbowego , nie umie go zlokalizować i nie wiem czy bez kanału dam rade, albo czy wystarczy unieść tylko jedną strone i się wkulac pod auto, tylko musze wiedzieć czy lewa czy prawa strona, nikt nigdzie nie opisuje konkretnie, przeszukałem internet i nic konkretnego, nie chce wymienić wszystkiego , bo pewnie większość podpowiedzi to będą dobre części , ale jest cos co szwankuje, może to przez ten termostat, wiem ze przy nim przy tym termostacie jest czujnik temp, na odpalonym aucie wypiołem ten czujnik to zaraz pokazał się błąd silnika m, znaczy kontrolka silnika wskoczyła i uruchomił się wentylator.
tak szczerze to licze na jakąś sensowną podpowiedz i gdzie mam czego szukac bo to pierwsza alfa, pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> GT Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: