Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=96ba77732b9c8a144315fc574134fa28Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Opony do 147 JTD 110KM

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Opony
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danze

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 3:44 pm    Temat postu: Opony do 147 JTD 110KM Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem nowy na forum, niedawno zakupiłem Alfę 147 JTD 110KM. Stoi ona na aluelgach r16, przód 195 tył 205/55. Tylne to praktycznie zjechane do zera zimówki. Mam okazję kupić prawie nowe 205/55 v91 letnie. Moje pytanie czy 205 nie sa za duże do tego samochodu skoro fabrycznie zakladane byly185? Chodzi mi tu o utrate mocy jak i gorsze prowadzenie.

Kolejne pytanie to czy mogę połączyć 195 z 205 a jesli tak to ktore na tyl aktore na przód? 205 są w lepszym stanie. Dziękuje i pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
YatzeK

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony katalogowo trochę przyduże, ale z drugiej dopuszczalne są 225/45R17, więc jak masz możliwość kupić te prawie nowe, to bierz. Pod warunkiem, że Z PEWNEGO ŹRÓDŁA i jeżeli nie z gwarancją, to przynajmniej z możliwością zwrotu, bo z używkami to zawsze loteria.

Żadnych "strat mocy" nie będzie. Różnice w prowadzeniu w stosunku do tego co masz będą raczej na plus, nic się nie pogorszy.

Połączyć 195 z 205 możesz, tylko po co? Takie rozwiązanie ma same wady i żadnych zalet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Opony Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: