Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=1cf22d5ccf7d89031cd7cf0e1648ac8aTwoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Mycie komory silnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Warsztat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ogór89

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 8:52 pm    Temat postu: Mycie komory silnika Odpowiedz z cytatem

Witam. Zastanawiam się nad umyciem komory silnika w swojej 156-tce i w końcu muszę założyć dolną osłonę silnika, mam wątpliwości co do tego jak zniesie wodę istniejąca tam instalacja LPG. Powiedzcie proszę czy jest to bezpieczne ?
Usieek

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie myją więc się da, nie używaj myjki ciśnieniowej i zabezpiecz elektronikę.
.Andrzej.

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy miałem 156, to normalnie myłem karcherem bez zadneg zabezpieczania instalacji. I nigdy nie było z tego powodu problemu. Oczywiście silnik dobrze żeby wystygł po ewentualnej jeździe.

Otwarłem maskę, zdjąłem plastikową pokrywę silnika i "jazda". Zabezpieczyć to raczej trzeba siebie, bo nieźle pryska Very Happy

Po myciu odpalam silnik żeby się zagrzał i woda odparowała. W sumie kilka minut i po robocie.

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z JTD może obyć się bez większych problemów a w benzynie bym nie ryzykował tak drastycznych metod Smile Dość dawno temu popsuli mi tak wtryskiwacz w Sprinterze Smile

ETYKIETY SAMOPRZYLEPNE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
.Andrzej.

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin, masz racje. Nie wiem dlaczego przyjąłem że @Ogór89 ma JTD Very Happy

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wychodzi na to, że myć benzynę to tak trochę strach? Myślałem że uszkodzenia jakiekolwiek przy myciu to wynikają z ciśnienia karhera a gdyby tak użyć chemii odczekać i delikatnie spłukać np. Szlaufem...
Maniak00

PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko się da tylko na własne ryzyko. Może się okazać, że zajmie to nieefektowne i zepsujesz sobie tym silnik. Trzeba to robić umiejętnie, a najlepiej oddać samochód do warsztatu. nie wiem skąd jesteś, ale polecam ci takie serwis Mazda Gliwice: http://mazda-dealer-gliwice.pl/serwis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Warsztat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: