Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=897be94d33f0bd08b7a840e2fb071b38Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Rozpórka Dolna Alfa 156 - pucharówka wymiary,zrób to sam

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Warsztat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
killler1

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 7:47 pm    Temat postu: Rozpórka Dolna Alfa 156 - pucharówka wymiary,zrób to sam Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jako że zanim zalożyłem dolną rozpórkę trochę ją pomierzyłem i gdyby ktoś miał zdolności, możliwości czy jakiegoś Pana Kazia"złotą rączkę" to można sobie wymodzić coś takiego.

Podaję niżej link gdzie są fotki najważniejszych składowych tej rozpórki i schemat rysowany przeze mnie z wymiarami. Proszę nie krytykować mojego "rysunku technicznego" gdyż nigdy w tym dobry nie byłem. Grunt że są wymiary podane. Można rysunek odnieść do fotek i myślę że da się stworzyć swój egzemplarz.

Nie mam pojęcia z jakiej grubości materiału jest poprzeczka (rozpórka), podpowiem że nie jest pełna w środku a waga jej ok 2kg...

Długość rozpórki 72cm, grubość 2cm, szerokość 4cm. Myślę że każdy może taki prostokątny profil dostać z metra, zamknąć końce. Oryginał jest ciut owalny na szerokości ale nie ma to znaczenia. Prostokątna też wejdzie i nie będzie o nic się opierać.

Do tego potrzeba nam wytoczyć dwie "wieżyczki" jak ja to nazywam, podstawa zamontowania tego potem do sanek..całość potem ze sobą sprytnie połączyć spawami.

Do całości dodane są dwie blaszki ok 2mm grubości zagięte o 45 stopni. Nie wiem jakie mają one większe znaczenie bo nie chronią śrub, gwintu bo te są ukryte w tuleji..

Wymiary są plus-minus 1mm ze względu na to że rozpórka ma położony lakier i pewnie jakaś tolerancja błędu jest z tego tytułu.

Pliki są na moim chomiku i mam nadzieję że nie będzie problemu zajrzeć/pobrać, a jak ktoś woli to podeślę na maila.

http://chomikuj.pl/alfa156gta156/Alfa+156+rozp*c3*b3rka+dolna

Jak będę w pobliżu samochodu i akurat będzie wisiał na podnośniku zrobię fotki gdzie to siedzi i jak dopasować osłonę silnika..
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
wheelerwasp02

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie weź podrzuć fotki jak to siedzi Razz bo jak to mocno sterczy poniżej auta do u mnie będzie zawadzać jeżdząc Razz

https://www.facebook.com/MotoryzacyjnaPasja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
killler1

PostWysłany: Nie Lis 11, 2012 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wheelerwasp02 napisał:
Właśnie weź podrzuć fotki jak to siedzi Razz bo jak to mocno sterczy poniżej auta do u mnie będzie zawadzać jeżdząc Razz

Będzie okazja w tym tygodniu bo mam czapkę zdjętą i bawimy się głowicą bo puszczała płyn na zewnątrz i olej w wydech (uszczelniacze) i wszystkim co na górze. Podjąłem decyzję że jak auto już tak rozgrzebane będą panewki wymienione dla spokoju i raczej pierścienie też więc fotkę pewnie zrobię jak auto pójdzie w górę. Niewiele to jest niżej, zmierzę jak się uda prześwit też jak stoi na ziemii..ale to tak po połowie tygodnia..
killler1

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyna fotka od strony przodu zrobiona, zderzak miałem zdjęty akurat więc osłona pod zderzakiem popuszczona. Jak widać rozpórka z osłoną nie szkodzą sobie wzajemnie.. Osłona z Rezaw-Plast. Gdzieś mi się obił jakiś post o oczy że rozpórka wyklucza osłonę ale może problem dotyczył tych metalowych robionych przez Twardego albo osłony dla diesla.. Ja mam 1.8TS.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> Warsztat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: