Forum www.alfaclub.pl Strona Główna
Strona klubowaStrona Klubowa   DemocarDemocar  AlbumAlbum  Kup AlfeKup Alfe  FAQPomoc  SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja   privmsg.php?folder=inbox&sid=fcbabbd07490d4991c54cfd9e3e22727Twoja skrzynka   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

nierówna praca

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 164
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasza85.

PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 12:45 pm    Temat postu: nierówna praca Odpowiedz z cytatem

witam - mam problem z moją alficzką. problem polega na tym, że auto nierówno pracuje na benzynie, na gazie jest ok. sprawdzone i wyczyszczone zostały wtryski, sprawdzony cały układ dolotowy pod kątem nieszczelności, wymienione zostały świece i filtr benzyny na zamiennik z oferty filtrona. wszystko wskazuje na to ze problem jest z układem paliwowym. dodam, że gaz to instalacja sekwencyjna i tam jest wszystko ok. nie pojawiają się żadne błedy które mogły by nakierować. przewody WN też są dobre. czekam na jakieś wskazówki.dodam jeszcze, że auto ciężko wkręca się na obroty na benzynie.pompa pracuje, ciśnienie jest, wcześniej (jakieś 2 tygodnie temu) miałem to samo i wymieniłem wtrysk - napewno ten, ponieważ po jego odłączeni praca silnika się nie zmieniała. przez te 2 tygodnie miałem spokój aż do wczoraj - wszystkie wtryski pracują. nie mam drugiej pompy na podmiankę aby to sprawdzić;( pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz KPR

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czujnik polozenia walu?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasza85.

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uszkodzony czujnik położenia wału równa się check engine i do tego na gazie sekwencyjnym źle by chodził
Powrót do góry
timi_37

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam odwrotny problem bo na bezynie slilnik pracuje równo a na gazie czestu lubi falowac a nawet zgasnac. Ale co ciekawe ze jak wyłacze swiatła i nadmuchy falowanie ustaje Shocked Gaz to sekwencja i juz kilkakrotnie była wgrywana jakas mapa ale nie pomaga. Gaz mam od 6 miesiecy i objawy sa od poczatku ale juz nie mam siły walczyc z tymi monterami. Confused
kasza85.

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie przyczyna był przytkany wtrysk benzynowy, po wymianie auto jezdzi jak powinno. ja tez mam gaz sekwencyjny i nic nie faluje a praca motorku jest troszke gorsza niz na benzynie ale jak padl wtrysk benzyny jeden to chodzil gorzej na pb niz na llpg
Powrót do góry
Dyny164

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie to wina silniczka korkowego
4. ALFA ROMEO 164 TS GRANATOWA (JEST ALE NA CZʌCI)
5. JUŻ NIE DŁUGO NASTĘPNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
swyvewi

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasza85. napisał:
uszkodzony czujnik położenia wału równa się check engine i do tego na gazie sekwencyjnym źle by chodził

Ale może też wpływać na nierówną pracę auta

http://vela-doradztwo.pl
Powrót do góry
cynamonkowaolka

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uszkodzony czujnik miałam to samo w swojej
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.alfaclub.pl Strona Główna -> 164 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: